Skip to content
600400

Krzysztof Ratyński – Prezes Zarządu, absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, w 2003 roku obronił pracę dyplomową uzyskując tytuł inżyniera o specjalizacji automatyka i robotyka. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie oraz uzyskał Licencję Zarządcy Nieruchomości. W 2012 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Zarządzania w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego uzyskując tytuł magistra o specjalizacji „Zarządzanie Organizacjami” Pracę zawodową rozpoczął w 1996 roku jako automatyk w Tłoczni Gazu należącej do PGNiG S.A. w Rembelszczyźnie. W 1998 dołączył do działu serwisu i uruchomień systemów automatyki w koncernie Johnson Controls International Sp. z o. o.. Prowadził i koordynował prace uruchomieniowe między innymi w takich obiektach jak Nowa Lakiernia Daewoo FSO, Blok Odsiarczania Spalin w Elektrowni Połaniec, Polfa Warszawa oraz uczestniczył w uruchomieniu instalacji w biurowcach warszawskich takich jak FOCUS, WTC, IRYDION, AGORA, MILLENIUM PLAZA, Centrum Finansowe Puławska, siedzibie Trybunału Konstytucyjnego i innych.

W 2000 roku objął stanowisko Kierownika Działu Obsługi Technicznej Budynków w koncernie Johnson Controls International Sp. z o.o. Jako jeden z pionierów, budował i rozwijał ten dział w polskim oddziale firmy Johnson Controls International Sp. z o.o specjalizujacym się w zarządzaniu i obsłudze technicznej zawansowanych instalacji w Inteligentnych Budynkach. Tworzył oraz kierował kompleksową obsługą techniczną między innymi w takich obiektach jak Philips Company House, Roma Office Center, Nordic Park, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz zespołu budynków Szkoły Głównej Handlowej.

W 2003 roku założył firmę Efor Inteligentne Budynki. Koordynował i nadzorował odbiory oraz eksploatację infrastruktury technicznej obiektów, reprezentując między innymi Szkołę Główną Handlową w Warszawie, oraz Uniwersytet Warszawski. W 2007 roku został współzałożycielem i udziałowcem firmy EFOR Group Sp. z o.o. na czele której stanął jako Prezes Zarządu. Pełniąc tę funkcję do grudnia 2009 roku prowadził i nadzorował między innymi kompleksową obsługę techniczną w takich obiektach jak Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, 11 budynków Szkoły Głównej Handlowej, Philips Company House oraz w innych budynkach mieszkalnych, biurowych i handlowych. Prowadził i koordynował projekty instalacyjne między innymi dla takich firm jak M1 Metro Group, Carrefour Express, PHILIPS Polska, Marcpol. Obecnie wykorzystuje zdobytą wiedzę oraz doświadczenie jako założyciel Kancelarii Technicznej świadcząc niezależne usługi doradcze oraz konsultacje z branży budowlano-instalacyjnej jak również obsługi, eksploatacji i serwisu obiektów budowlanych. Doradzał takim klientom jak COLLIERS International, KNIGHT FRANK, BASF, LEGG MASON TFI, TUP Property, Ambasada Kandy, Szkoła Główna Handlowa, Mostostal Lublin, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny – Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii, Wydział Fizyki UW – Centrum Nowych Technologii, PHILIPS Polska, IKEA, The Westin Warsaw i innym. Był odpowiedzialny  za  nadzór i instalacje  systemów bezpieczeństwa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.  Jest głównym architektem i współtwórcą systemu CAFM (ang. Computer-Aided Facility Management) ASIZT. Systemu do planowania, nadzoru oraz sterowania wszystkimi procesami obsługi, eksploatacji, serwisu, administracji i zarządzania nieruchomością, w tym  modelowania działań prewencyjnych.